04 STY 2016

Agata i Almir strzelają w ostatnich sekundach!

Hit 2 kolejki Kobylnica Futsal Extraliga.pl okazał się prawdziwym hitem, który trzymał w napięciu do końca. W tej kolejce wyraźnie odskoczyła tylko drużyna  Baru Pod Dzikiem, która wysoko pokonała Fortis. Reszta spotkań wyrównana, co jest bardzo dobrym prognostykiem przed kolejnymi spotkaniami, a te już 16 i 17 stycznia 2016 roku w Kobylnicy, przy ul. Głównej 63.

Agata Meble Słupsk vs Kwiaciarnia Casablanka 6:6 (2:2)
Agata już w pierwszym spotkaniu pokazała, że również w tym sezonie będzie się liczyć w stawce. Do zespołu dołączyły nowe twarze, które stanowią o sile zespołu. W meczu z Casablanką, zespół Agaty pokazał charakter, podobnie jak Casablanka. Agata remis zapewne mogła by wziąć w ciemno bowiem w ostatnich sekundach spotkania Damian Kopciński doprowadził do remisu wykorzystując przedłużony rzut karny. Kwiaciarnia w tym meczu grała agresywnie, łącznie 6 minut musiała grać w osłabieniu, bowiem trzech zawodników ukaranych zostało żółtymi kartkami. Mecz Agaty z Casablanką bardzo dobry, wynik zdaje się być tutaj najbardziej sprawiedliwym rezultatem. Obydwie drużyny mają po cztery punkty po dwóch spotkaniach to naprawdę dobre rezultaty w kontekście kolejnych spotkań.
Bramki: J.Adamski ‘5, D.Kopciński ’18,’40, M.Wesołowski ’21, K.Klawikowski ’35, A.Hubisz ’37 (Agata Meble Słupsk) – D.Piechowski ‘7, M.Podgórny ’20, M.Budzyński ’24,’39, Sz.Gołaszewski ’32,’34 (Kwiaciarnia Casablanka)
Kartki: (Ż.K) M.Budzyński – 2 minuty, Sz.Gołaszewski – 2 minuty, M.Kędzia – 2 minuty (Wszyscy Kwiaciarnia Casablanka)

Almir vs KS Sparta Sycewice 5:4 (4:1) HIT KOLEJKI
Świetny mecz oglądaliśmy w hicie drugiej kolejki pomiędzy Almirem a Spartą Sycewice. W ostatnich sekundach zespół Almiru za sprawą Grzegrzółki zdobył zwycięską bramkę. Sparta zagrała świetną drugą część meczu, po pierwszej wynik na tablicy pokazywał 4:1 dla Almiru, szybko strzelone bramki dały sporą przewagę drużynie Lewandowskiego i Fursewicza, ale zespół z Sycewic pokazała, że nie straszne im odrabianie strat. Pierwsza połowa zdecydowanie dla Almiru. Sparta dużo może zawdzięczać swojemu golkiperowi Gracjanowi Strzeleckiemu, który mimo iż kapitulował w tym meczu to obronił swój zespół przed utratą większej ilości bramek. Almir zdobywa ważne trzy punkty, Sparta po remisie z Barem ma jeden punkt.
Bramki: M.Mytych ‘1, P.Waleszczyk ’12, P.Gajek ’14, S.Boszke ’20, J.Grzegrzółka ’40 (Almir) – D.Zagórowski ’19, K.Gemza ’30, O.Połeć ’32, P.Makowiecki ’38 (KS SpartaSycewice)
Kartki: (Ż.K) S.Boszke – 2 minuty, M.Kozłowski – 2 minuty (Obaj Almir) – G.Strzelecki – 2 minuty (KS Sparta Sycewice)

Auto Diesel Service Kobylnica Team vs Hasan Kebab Old Young 3:5 (1:1)
Hasan pierwsze spotkanie przegrał, w tym meczu był faworytem ale ciężkie warunki postawiła drużyna z Kobylnicy. Po pierwszej odsłonie meczu widzieliśmy bramkowy remis, połowa meczu wyrównana, obydwie drużyny miały swoje sytuacje.
Dużo więcej bramek zobaczyliśmy w drugich dwudziestu minutach meczu. Hasan rozpoczął drugą odsłonę udanie, po bramkach Patyka i Kaczmarka Old Young prowadzili 3:1 i wydawało się, że drużyna A.Piekarka pójdzie za ciosem, tak się jednak nie stało. Młody zespół Auto Diesla pokazał, że potrafi odrabiać straty, w dwie minuty drużyna z Kobylnicy po bramkach Kwietnia i Uecka doprowadziła do remisu. Końcówka zapowiadała się bardzo interesująco, do końca pozostały dwie minuty, dwie bardzo kluczowe minuty tego spotkania, które wykorzystał Hasan zdobywając kolejne dwie bramki.
Wygrał faworyt, ale nieznacznie, Auto Diesel pokazał się z dobrej strony, Hasan nie potrafi jeszcze przełożyć swojej gry ze sztucznej nawierzchni na halę, ale pierwsze trzy punkty trafiają na konto Old Young.
Bramki: M.Kępiński ‘8, P.Kwiecień ’36, A.Ueck ’38 (Auto Diesel Service Kobylnica Team) – H.Patyk ’10,’28,’39, D.Kaczmarek ’34, J.Luliński ’40 (Hasan Kebab Old Young)

Bar Pod Dzikiem vs Fortis Słupsk 9:3 (4:0)
To był mecz z najwyższym wynikiem w drugiej kolejce rozgrywek futsalowych. Doświadczony Bar nie dał większych szans rywalom, którzy popełniali mnóstwo błędów w defensywie, a zmorą Fortisu okazał się Piotr Szumski, który zdobył aż pięć bramek.
Doświadczenie wzięło górę, Fortis, który debiutował w meczu z Barem w rozgrywkach na hali nie zdołał urwać punktów faworytom tego meczu i choć były szanse na większą ilość bramek to w bramce Baru pewnym punktem był Dariusz Czechowski, golkiper, który ma spore ogranie w ligach futsalowych.
Początek meczu pod dyktando Baru, który był skuteczny, w drugiej odsłonie meczu Fortis zdołał przełamać niemoc strzelecką co zaowocowało trzema bramkami, Bar jednak dołożył kolejne i po dwóch kolejkach z najlepszym bilansem bramkowym drużyna Baru Pod Dzikiem prowadzi w ligowej tabeli.
Bramki: P.Szumski ‘2,’11,’16,’18,’39, A.Kosieradzki ’29,’35, W.Bernatek ’33,’38 (Bar Pod Dzikiem) – T.Fabich ’37, M.Wiśniewski ‘39, R.Łuczak ’40 (Fortis Słupsk)

Wrc Tedex vs Mundurowi Plus Dolcevita 2:3 (1:2)
Bardzo wyrównane spotkanie widzieliśmy w meczu kończącym drugą kolejkę zmagań, Wrc Tedex postawił bardzo trudne warunki Mundurowym.
Zwłaszcza końcówka spotkania była bardzo emocjonująca, Wrc walczył do końca o remis w tym meczu ale ta sztuka się nie udała. Ostatnie pięć minut meczu to napór zespołu Kamila Oleszczuka, Mudurowi jednak spisywali się w defensywie dobrze, na największe uznanie zasługuje Daniel Łukaczyk – golkiper Mundurowych, który ratował swój zespół w wielu sytuacjach rywala. W pierwszej odsłonie meczu wyrównany bój, wszystko wskazywało, że pierwsza część meczu zakończy się wynikiem 1:1, ale po strzale Piotra Górniewicza Mundurowi jeszcze w pierwszej połowie wyszli na prowadzenie.  W minucie 27 ponownie Górniewicz i było już 3:1. Wrc zdołało umieścić jeszcze raz piłkę w siatce, ale o bramkę drużyna Tedexu okazała się gorsza.
Wrc przegrywa drugie spotkanie, ale z pewnością jeżeli drużyna K.Oleszczuka zagra podobnie jak w tym meczu, zdobędzie swoje pierwsze punkty już w następnych meczach, Mundurowi mają na swoim koncie cztery punkty, co lokuje ich na piątej pozycji w tabeli.
Bramki: P.Cyrankowski ‘9, B.Wiertak ’38 (Wrc Tedex) – Ł.Nejman ‘7, P.Górniewicz 20,’27 (Mundurowi Plus Dolcevita)
Kartki: (Ż.K)  P.Górniewicz – 2 minuty (Mundurowi Plus Dolcevita)