10 GRU 2017

2 mecze z mega emocjami, Sparta z nowym rekordem

Za nami pierwsza kolejka zmagań Kobylnica futsal Extraliga.pl. Nie zobaczyliśmy w tej kolejce żadnych niespodzianek, poprawnie wytypowaliśmy mecz, który zapowiadał się najciekawiej bowiem dostarczył wielu emocji, podobnie jak ostatnie spotkanie, które kończyło rozgrywki 1 kolejki.

Oczekiwaliśmy ciekawego pojedynku w spotkaniu Baltic Team vs Pęplino. Taki ten mecz się okazał, a wygrała czwarta drużyna poprzedniego sezonu futsalowego, zespół z Pęplina 5:4. Mecz mógł się podobać zobaczyliśmy mnóstwo sytuacji brakowych z obydwu stron, Pęplino otwierało wynik meczu, Baltic gonił i zawsze był tuż za rywalem. Bramka na wagę trzech punktów dla zespołu z Pęplina padła w ostatnich sekundach meczu, którą zdobył Karol Petrus.
Bardzo podobny scenariusz miało ostatnie spotkanie KS Damnica vs Kamir Team. To był bardzo wyrównany pojedynek, który również rozstrzygnął się w ostatnich sekundach meczu, kiedy kontrę drużyny Kamir przerwali zawodnicy z Damnicy i oddali końcowy cios, który był bramka na wagę zwycięstwa. Kamir w tym meczu trzykrotnie obejmował prowadzenie, wszystkie bramki dla tego zespołu zdobył świetnie dysponowany Jarosław Radzki, w bramce bardzo trudny do pokonania był Rafał Obara. Bardzo dobry mecz, obydwa pojedynki dostarczyły wczoraj największych wrażeń.

Na inaugurację rozgrywek żadnych szans drużynie Kwiaciarnia Casablanka nie dał trzeci zespół poprzedniego sezonu Bar Pod Dzikiem. Drużyna Macieja Szumskiego wzmocniona m.in. Patrykiem Pytlakiem, który w tym meczu ustrzelił podwójnego hattricka od początku meczu panowała na boisku, a w końcowym rozrachunku zdeklasowała rywala 12:0.

Liderem po pierwszej kolejce rozgrywek jak na mistrza przystało została ekipa która broni tytułu – KS Sparta Sycewice. Tylko po pierwszych 5 minutach mecz można było nazwać wyrównanym, bowiem tablica świetlna wskazywała na 1:1, później maszyna z Sycewic ruszyła gromiąc rywala. Mecz zakończył się rezultatem 22:3! To wynik miażdżący, przewaga Sparty była jak sam wynik wskazuje olbrzymia. Najaktywniejsi w tym meczu Jarosław Cudziło i Michał Mytych w sumie zdobyli połowę bramek dla swojego zespołu. Sparta wyrównała rekordową różnicę w wygranej z sezonu 2015/2016, kiedy to Wrc Tedex wygrał swój mecz 19:0! Wynik 22:3 to nowy rekord rozgrywek Kobylnica Futsal Extraliga.pl, Sparta strzeliła więcej bramek aniżeli Wrc Tedex, który co prawda nie stracił żadnej ale zdobył o trzy mniej.

Problemów z wygraniem swoich meczów nie miały również drużyny: Redar Słupsk i Stal Jezierzyce. Pomarańczowi pokonali pewnie Akademię Pomorską, która jednak powalczyła i pokazała, że o punkty w tej edycji się postara. Stal już po pierwszej połowie meczu zapewniła sobie wygraną w starciu z Klima Truck Team. W szeregach Stali świetny mecz rozegrał Marcin Strzębała, brawa również należą się całej drużynie, która zagrała mądrze od początku. W meczu Redar vs Akademia, na boisku najlepszy duet Milewicz – Staniszewski.