24 STY 2018

Baltic przerywa passę Stali

Pierwszą porażkę w tegorocznej edycji rozgrywek futsalowych odniósł były lider rozgrywek Stal Jezierzyce. Pogromcami drużyny z klasy okręgowej był zespół Baltic Team.

To był mecz godny hitu kolejki. Obok meczu Sparta vs Damnica, ta konfrontacja od początku była bardzo emocjonująca, a już po pierwszych pięciu minutach był bramkowy remis. Baltic na to spotkanie zorganizował bardzo mocny skład, m.in. z najlepszym strzelcem Extraliga.pl w Słupsku z rundy jesiennej – Jarosławem Felisiakiem. Stal również na stawiona na wygraną, za kartki pauzował jeden z czołowych zawodników z Jezierzyc - Łukasz Skierka. Baltic przytłamsił rywala, już w pierwszej połowie szedł po swoje, po dwóch bramkach Felisiaka i Słodzińskiego zawodnicy w niebieskich koszulkach prowadzili po pierwszej połowie 3:1. To co miało miejsce na początku drugiej, było krokiem milowym w tym spotkaniu. Podopieczni Arkadiusza Ryjewskiego ruszyli do ataków od kolejnego gwizdka sędziego, znowu w roli głównej Felisiak oraz sam manager zespołu Ryjewski.  Po 23 minutach Baltic rozbijał Stal 5:1! Na tym się jednak nie skończyło Stal odpowiedziała dwoma bramkami, Baltic zdobył szóstką. Wielkie emocje towarzyszyły nam w samej końcówce meczu, najpierw świetnej sytuacji nie zmarnował Zakrzewski, a parę sekund później po bramce Bentkowskiego Stal miała już kontakt na 5:6. Baltic się jednak obronił i wygrał ten mecz 6:5. Brawo, ponownie zobaczyliśmy piękny mecz z udziałem dwóch godnych siebie rywali.

Piąta pozycja po pięciu grach należy do zespołu Klima Truck Team. Podopieczni Sebastiana Hojczyka zgromadzili do tej pory 9 punktów, co jak na beniaminka jest bardzo solidnym wynikiem punktowym po pięciu meczach. W kolejce nr 5 Klima była faworytem w konfrontacji z Kwiaciarnią Casablanka. Spotkanie było wyrównane od początku do końca, Klima w końcówce meczu przypieczętowała swoją wygraną, do 37 minuty Casablanka miała jeszcze kontakt oraz swoje szanse, których nie wykorzystała. Mecz w wykonaniu Kwiaciarni solidny, przy odrobinie szczęścia Casablanka mogła zdobyć tutaj punkty. Klima pokazała się po raz kolejny z dobrej strony, a co najważniejsze zespół ponownie wygrywa.