27 LUT 2018

Sparta i Damnica pewnie wygrywają

Drugi remis  8 kolejce zobaczyliśmy w spotkaniu Klima Truck Team vs Bar Pod Dzikiem Podobnie jak w spotkaniu opisywanym poprzednio (Stal vs Pęplino) remis ustanowiony został w ostatnich sekundach spotkania. Wynik wydaje się być sprawiedliwy patrząc na obraz całego spotkania w którym żadna ze stron nie była dominującą. Wracając do najistotniejszych informacji tego meczu, Łukasz Podlasiak mocno postarał się o to aby to Klima wbiła sobie bramkę samobójczą dającą jej nie trzy a jeden punkt w ostatnich sekundach spotkania. Jedną z ozdób tego meczu była bramka po indywidualnej akcji Michała Zacharskiego (Klima Truck), który w efektowny sposób minął Podlasiaka wykańczając chwilę później swoją dogodną sytuację.

Festiwal bramek zobaczyliśmy w spotkaniu KS Sparta Sycewice vs Akademia Pomorska. Drużyna AP zagrała zaledwie w pięcioosobowym składzie, bez żadnych zmian co od początku meczu było wielką przeszkodą w utrzymywaniu kroku rywalowi, choć tak naprawdę kroku Akademia nie dotrzymała w tym meczu w żadnej sytuacji. Nie mogło być inaczej, Sparta mocno skompletowana, strzelanie rozpoczęła już w 13 sekundzie gry, a autorem bramki był Damian Kopciński. Podsumowując „DJ” w tym meczu asystował siedmiokrotnie, a królem a zarazem katem AP został Michał Mytych, który zdobył w tym meczu 11 bramek!

W meczu kończącym 8 kolejkę rozgrywek Baltic Team tylko przez pierwsze 20 minut dotrzymał kroku drużynie KS Damnicy. Po pierwszej połowie było 1:1, w drugiej odsłonie można rzec, że grała tylko jedna drużyna – zespół Krzysztofa Kozłowskiego. Wydawało się po pierwszych minutach jak i przed meczem, że  może to być ciekawe a przede wszystkim wyrównane spotkanie. KS Damnica jednak w drugiej odsłonie pokazała swoją siłę i szybko zaczęła zdobywać bramki. Dobra sytuację zawodnicy występujący na co dzień w A klasie stworzyli sobie już w 28 minucie gry kiedy prowadzili pewnie 4:1. Kolejne minuty meczu to było zwieńczenie naprawdę dobrej postawy tego zespołu.