31 STY 2016

Fortis zwycięża Casablankę!

Za nami 5 kolejka Kobylnica Futsal Extraliga.pl. Jak co kolejkę nie zabrakło emocji oraz ciekawych wyników. Swój pierwszy mecz wygrał Fortis, zwyciężyły także zespoły Agaty Meble i Hasana, który potwierdza, że będzie tutaj walczył o najwyższe laury.

Agata Meble Słupsk vs Auto Diesel Service Kobylnica Team 7:2 (4:0)
Mecz przez pierwszy kwadrans był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie oddawała pola gry, widzieliśmy przede wszystkim bardzo dużo walki. Bardzo istotna była końcówka pierwszej części gry, kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, Auto Diesel zaczął popełniać masowo błędy za co zapłacił bramkami. Agata ma w swoich szeregach jednego z najlepszych snajperów w rozgrywkach Extraliga.pl na hali – Damiana Kopcińskiego, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a w sumie zdobył trzy bramki w tym meczu.
Po błędach w pierwszej części gry Agata rozpoczynała druga połowę spokojnie, prowadząc 4:0. Drużyna z Kobylnicy zdołała na dziesięć minut przed końcem zdobyć dwie bramki, do kontaktu brakowało jednak jeszcze bramki. Agata tracąc dwie bramki, musiała zaatakować rywala. To się opłaciło dobrze wykończone sytuacje bramkowe zostały zamienione na bramki, w sumie drużyna M.Perkowskiego zaaplikowała ich rywalowi siedem. W szeregach Agaty po raz pierwszy widzieliśmy Piotra Michalaka, który powrócił do zespołu po dłuższej przerwie. Najjaśniejszym punktem tego spotkania – Damian Kopciński.
Bramki: D.Kopciński ’16,’16,’31, P.Wesołowski ’18, P.Michalak ’19, B.Czerniło ’39, Br.samobójcza’40 (Agata Meble Słupsk) – A.Markowski ’29, K.Dziewientkowski ’30 (Auto Diesel Service Kobylnica Team)

KS Sparta Sycewice vs Hasan Kebab Old Young 2:8 (1:2)
Tempa nie zwalnia zespół Artura Piekarka – Hasan Kebab Old Young, który wygrał trzeci mecz w rozrywkach futsalowych. W grze Old Young widać wyraźny progres względem spotkań poprzednich, czego najlepszym  potwierdzeniem są wyniki.
Chyba nikt nie spodziewał się, że zespół Sparty ten mecz może tak wysoko przegrać. Pierwsza połowa była dosyć wyrównana. Po stracie bramki zespół z Sycewic zaczął coraz częściej zagrażać bramce mistrzów Słupska. To się opłaciło w 12 minucie gry kiedy stan meczu wyrównał Kamil Gemza. Hasan jednak nie zamierzał zakańczać pierwszej części remisem, najskuteczniejszy obecnie zawodnik Futsalu – Dominik Kaczmarek wyprowadził swój zespół na prowadzenie w 17 minucie. Do przerwy 2:1 dla Hasana.
Druga część gry była już małą dominacja Old Young. Od 25 minuty gry Hasan zdecydowanie przejął inicjatywę. W 34 minucie gry było już 5:1 dla Hasana i raczej pewne było kto tutaj zgarnie komplet punktów. Druga zdobyta bramka przez Spartę niewiele wniosła, drużyna Hasana zdobywała kolejne bramki w 36,38 i 40 minucie gry. W tym meczu przede wszystkim bardzo skuteczny był duet Kaczmarek-Patyk, do tej dwójki należy dopisać Edwarda Marcola, który sam zdobył 2 bramki zaliczył także 2 asysty.
Hasan pewnie wygrywa i wskakuje na trzecią pozycję w ligowej tabeli, Sparta jak na razie na miejscu przed ostatnim.
Bramki: K.Gemza ’12,’36 (KS Sparta Sycewice) – E.Marcol ‘4,’27, D.Kaczmarek ’17,34,38, H.Patyk ’33,’40, J.Luliński ’36 (Hasan Kebab Old Young)
Kartki: Ż.K – B.Gesek (KS Sparta Sycewice) – 2 minuty

Kwiaciarnia Casablanka vs Fortis Słupsk 3:6 (2:1)
Swój pierwszy mecz wygrała drużyna Fortisu, która w tym meczu przypominała zespół, który wygrywał na sztucznej nawierzchni.
Faworytem przed tym meczem był dobrze dysponowany zespół Casablanki. Należy wymienić, że obydwie drużyny grały bez swoich pierwszych bramkarzy ale zarówno M.Wiśniewski (Fortis) i T.Snochowski (Casablanka) spisywali się w słupkach solidnie.
Mecz lepiej rozpoczął się dla Fortisu. Bardzo efektowny strzał M.Chwalińskiego znalazł drogę do bramki, już w 2 minucie meczu, było 1:0. Casablanka po stracie bramki coraz częściej zagrażała bramce Fortisu, co zaowocowało dwoma bramkami w 4 i 11 minucie. Do przerwy mimo prób ataków z obydwu stron bramek nie widzieliśmy.
Druga część meczu to bardzo dobra gra w wykonaniu Fortisu, który rozbijał ataki rywali. Sytuacja w meczu diametralnie zmieniła się po dwóch bramkach z rzędu Fortisu, którymi autorami byli Niedbajło i ponownie Chwaliński. Dobrze rozegrany rzut wolny w  30 minucie dał bramkę wyrównująca Casablance, której strzelcem był aktywny Sz.Gołaszewski. Remis 3:3 utrzymywał się jednak niespełna minutę, dobra składna akcja Fortisu i mieliśmy już 4:3. Kolejne dwie bramki to dobrze przeprowadzone kontry przez zwycięzców tego meczu. Długi rajd Szymona Czajkowskiego dał piątą bramkę dla Fortisu w 35 minucie meczu, ostatnia bramka padła na trzy minuty przed końcem meczu.
Fortis dzięki wygranej przeskakuje o dwie lokaty w tabeli, Kwiaciarnia z pięcioma oczkami jest siódma.
Bramki: M.Chwaliński ‘2,’28,’31, M.Niedbajło ’25, Sz.Czajkowski ’35, J.Szwiec ’37 (Fortis Słupsk) – P.Gradus ‘4, Ł.Konkol ’11, Sz.Gołaszewski ’30 (Kwiaciarnia Casablanka)