01 LUT 2016

HIT kolejki: Mundurowi - Pęplino 2:0!

Nowym liderem została po pięciu grach drużyna Mundurowych, która pod nieobecność zespołu Almiru (pauza), wygrała swój mecz i ma na swoim koncie jedenaście punktów. Z dobrej strony pokazuje się zespół Wrc Tedex, który w 5 kolejce pokonał Bar Pod Dzikiem.

Mundurowi Plus Dolcevita vs Pęplino 2:0 (1:0) HIT KOLEJKI
Kolejny hit z udziałem Mundurowych i kolejne wielkie emocje od początku do końca spotkania. Sam wynik może mówić o poziomie tego spotkania w którym obydwie drużyny bardzo „dbały” o niedopuszczanie rywali do własnych bramek, widzieliśmy znów świetne widowisko na wysokim poziomie piłkarskim.
Bardzo udanie spotkanie rozpoczęło się dla zespołu Karola Kublika. Mundurowi za sprawą Roberta Borowińskiego już w trzeciej minucie meczu wyszli na prowadzenie. Wynik do przerwy się nie zmienił, choć obydwie drużyny próbowały atakować, ale zarówno Pęplino jak i Mundurowi taktycznie zagrali w destrukcji bardzo dobrze.
Podobnie było w drugiej części meczu przez dłuższy czas, choć ostatnie dziesięć minut spotkania oscylowało już w wiele sytuacji bramkowych, nie zabrakło wykluczeń oraz wielu emocji. Drużyna Pęplina dwukrotnie musiała radzić sobie bez jednego zawodnika, w sumie 4 minuty Pęplinianie grali w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach. Mimo braków poradzili sobie dobrze, zagrali mądrze. Ku bliżej końcowi  meczu tym bardziej gorąco było na boisku. Pęplino zerwało się do licznych ataków, ale tutaj należą się słowa uznania po raz kolejny dla jednego z najlepszych golkiperów rozgrywek Kobylnica Futsal Extraliga.pl – Daniela Łukaczyka (Mundurowi Plus), który ponownie popisał się paroma świetnymi interwencjami. Do końca meczu pozostawały zaledwie dwie minuty składnie przeprowadzona kontra Mundurowych przyniosła drugą bramkę i karty zostały rozdane. Niefortunnie piłkę do własnej bramki skierował Paweł Gorzała i w 38 minucie gry było 2:0. Pęplino jeszcze próbowało zmienić losy tego spotkania grając piątką w polu, ale nie zdołało zdobyć bramki, chociażby kontaktowej, która wisiała w powietrzu. Ostatecznie 2:0 wygrywają Mundurowi, którzy w 6 kolejce będą mieli teoretycznie dużo łatwiejszego rywala.
Bramki: R.Borowiński ‘3, Br.Samobójcza ’38 (Mundurowi Plus Dolcevita)
Kartki: Ż.K: D.Gruszka, K.Petrus (obaj Pęplino) – po 2 minuty

Wrc Tedex vs Bar Pod Dzikiem 4:2 (2:0)
Na początku rozgrywek dosyć niezauważalny był zespół Wrc Tedexu, po pięciu grach drużyna z Objazdy ma już na swoim koncie dziewięć punktów i jasno sygnalizuje, że trzeba się z nią liczyć.
Naprawdę dobre spotkanie Wrc rozegrało tego weekendu z Barem Pod Dzikiem. Obydwa zespoły dobrze się znają, występujący wcześniej w barwach Baru – Łukasz Podlasiak (Wrc Tedex) okazał się zmorą swoich kolegów.
Bramki dla Wrc padły już w pierwszej połowie spotkania w 12 i 18 minucie meczu drużyna z Objazdy prowadziła 2:0, po bramkach R.Cyrankowskiego i Oleszczuka.
W drugiej części, mecz nabrał jeszcze większego tempa, zobaczyliśmy aż cztery żółte kartki, dwie po stronie Wrc oraz dwie po stronie Baru, obydwie drużyny nie pozostawały dłużne w tej klasyfikacji, żadna nie zamierzała także oddać pola gry, dochodziło tym samym do wielu fauli, w sumie zespół Baru popełnił ich w tym meczu aż jedenaście.
Bar przegrywając 0:3 w końcówce meczu zdołał przeprowadzić dwie skuteczne akcje w 38 i 40 minucie gry. W 40 minucie autorem bramki był sam golkiper Baru – Dariusz Czechowski, i to nie z rzutu karnego, a z akcji bramkowej zespołu. Tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra Bar sfaulował po raz szósty w połowie, Wrc zatem wykonywał przedłużony rzut karny z 10 metra. Karny na bramkę zamienił najlepszy zawodnik tego spotkania – Łukasz Podlasiak, który zdobył w tym meczu dwie bramki oraz dwukrotnie asystował przy bramkach kolegów. Wrc zasłużenie wygrywa tą konfrontację, a w kolejnym meczu zmierzy się z silnym Almirem w hicie kolejki.
Bramki: R.Cyrankowski ’12, K.Oleszczuk ’18, Ł.Podlasiak ’22,’40-rz.karny (Wrc Tedex) – P.Szumski ’38, D.Czechowski ’40 (Bar Pod Dzikiem)
Kartki: Ż.K: R.Cyrankowski, P.Markowski (Wrc Tedex) – po 2 minuty, P.Adamiak, D.Czechowski (Bar Pod Dzikiem) – po 2 minuty