09 LUT 2016

Hasan nowym liderem, pierwsza wygrana Auto Diesla!

Nowym liderem po raz pierwszy w rozgrywkach futsalowych został Hasan Kebab Old Young, który pewnie wygrał swój kolejny mecz. Pierwsze zwycięstwo odniosła drużyna Auto Diesla, która okazała się lepsza od Sparty.

Fortis Słupsk vs Pęplino 3:6 (0:2)
Wygrał faworyt, zespół z Pęplina, dzięki czemu awansował w ligowej tabeli na wysoką trzecia pozycję.
Drużyna Fortisu w tym meczu musiała radzić sobie gołą piątką, w bramce brak golkipera, w słupkach widzieliśmy zatem defensora zespołu. Drużyna z Pęplina ze zmiennikami oraz swoim bramkarzem.
Na niewiele mogli pozwolić sobie w tym meczu zawodnicy Fortisu, którzy musieli dobrze rozłożyć siły aby dotrwać do końca tego meczu. Dosyć mądra gra przez pierwsze 10 minut znajdowała swój cel, było bez bramek. Chwilę później zespół z Pęplina za sprawą Jakuba Gruszowskiego zdobył dwie bramki i po pierwszej połowie widzieliśmy dwubramkowe prowadzenie Pęplina. Fortis miał także swoje sytuacje, w bramce dobrze pisywał się jednak Mateusz von Bredow.
Druga część spotkania była podobna do tej pierwszej, częściej przy piłce naturalnie byli zawodnicy Pęplina, ale obydwie drużyny próbowały swoich sił w akcjach ofensywnych. Fortis musiał przez dwie minuty radzić sobie bez jednego zawodnikami po żółtej kartce Tomasza Fabicha. Po trzydziestu minutach gry Pęplino prowadziło 4:0. Fortis swoją pierwsza bramkę zdobył dwie minuty później. Bramki nr 5 i 6 dla Pęplina były autorstwem Adama Gołębia. Fortis jeszcze przed końcem spotkania zaatakował co zaowocowało dwoma bramkami.
Brawa dla zespołu Fortisu, który walczył mimo braku zmian i swojego podstawowego bramkarza. Drużyna Pęplina dzięki dwóm zwycięstwom ma na swoim koncie piętnaście punktów i lokuje się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli.
Bramki: R.Łuczak ’32, M.Rzeszutko ’38, J.Szwiec ’40 (Fortis Słupsk) – J.Gruszowski ’10,’17, R.Mikłaszewicz ’26, A.Gołąb ’30,’34,’35 (Pęplino)
Kartki: Ż.K: T.Fabich (Fortis Słupsk) – 2 minuty

Hasan Kebab Old Young vs Bar Pod Dzikiem 9:3 (4:1)
Komplet punktów, dwadzieścia cztery strzelone bramki oraz zaledwie cztery stracone –to bilans zawodników Old Young w uwaga dwóch spotkaniach tego weekendu.
W meczu z Barem Hasan również brylował nie dając pola do popisu swojemu rywalowi. Po składnych akcjach Hasan po pierwszej części meczu prowadził 4:1, nic nie wskazywało na jakiekolwiek zmiany wyniku w tym meczu.
Naturalnie druga połowa była kolejną, bardzo udaną dla Hasana, który bez większych problemów przedostawał się po bramkę rywala i zdobywał swoje kolejne bramki. W 34 minucie gry zespół Artura Piekarka prowadził już 8:2, dał po raz kolejny o sobie znać Dominik Kaczmarek, który w drugiej połowie pokonał bramkarza rywali w 30, 32 i 34 minucie spotkania. Trzy strzelone bramki w tym meczu plus siedemnaście w poprzednich dały w sumie Dominikowi dwadzieścia bramek w siedmiu meczach, i pewne prowadzenie w klasyfikacji strzelców. Wracając do spotkania Bar przeprowadził jeszcze jeden swój atak, który zakończył się bramką w 36 minucie gry, a wynik meczu ustalił Henryk Patyk w 38 minucie spotkania.
W tym meczu Bar zagrał bez paru swoich zawodników oraz przede wszystkim bez podstawowego golkipera – Dariusza Czechowskiego.
Hasan zgodnie z założeniami pokonuję Bar Pod Dzikiem, tym samym po raz pierwszy jest liderem rozrywek na hali. Bar Pod Dzikiem ma po sześciu grach pięć punktów i lokuje się dosyć nisko na ósmej pozycji.
Bramki: C.Sławski ’10, B.Kwinta ’13, A.Pietras ’17, J.Luliński ’20, H.Patyk ’24,’38, D.Kaczmarek ’30,’32,’34 (Hasan Kebab Old Young) – W.Bernatek ’15,’22, P.Szumski ’36 (Bar Pod Dzikiem)

KS Sparta Sycewice vs Auto Diesel Service Kobylnica Team 4:7 (1:2)
Pierwsze zwycięstwo dla Auto Diesla. Drużyna z Kobylnicy po bardzo dobrym spotkaniu sobotnim z Mundurowymi pokazała, że nie to nie był przypadek i wygrała ze Spartą.
Lepiej od początku tego spotkania wyglądali zawodnicy Diesla, którzy za sprawą Dziewientkowskiego w 9 minucie gry objęli prowadzenie. Sparta za sprawą Nitsche, który był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem w szeregach Sparty doprowadziła do remisu, ale Auto Diesel jeszcze przed przerwą zdołał wyjść na prowadzenie.
W bramce Sparty przez pierwsze 10 minut widzieliśmy Daniela Libigockiego, ale po kontuzji bramkarza Sparty w słupkach stanął Mateusz Mytych.
Drugą połowę z polotem rozpoczęli również zawodnicy Auto Diesla, którzy po bramkach Lubowieckiego, Markowskiego i Dula prowadzili już 5:1, i pewnie zmierzali po trzy punkty. Sparta zerwała się do ataków, co przyniosło efekt w postawi dwóch bramek. W 38 i 40 minucie gry drużyna z Kobylnicy zdobyła swoje kolejne bramki, pieczętując swoje pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach futsalowych.
Brawa dla Auto Diesla, Sparta co prawda nie grała w swoim najsilniejszym składzie ale postawa zespołu z Sycewic w rozgrywkach futsalowych jest sporym zaskoczeniem, zespół z klasy okręgowej lokuje się na ostatniej jedenastej pozycji w ligowej tabeli.
Bramki: P.Nitsche ’18,’39, K.Gemza ’31, D.Libigocki ’35 (KS Sparta Sycewice) – K.Dziewientkowski ‘9, W.Wójcik ’19 ’40, R.Lubowiecki ’23, A.Markowski ’25, P.Dul ’25, M.Dyl ’38 (Auto Diesel Service Kobylnica Team)