10 LUT 2016

Agata wygrywa z Mundurowymi!

Po raz pierwszy w tym sezonie porażki doznali zawodnicy Mundurowych, którzy jak dotąd mimo bardzo silnych rywali jeszcze nie przegrali. Katem okazała się Agata Meble, która bardzo poważnie potraktowała to spotkanie i pokonała poprzednich mistrzów futsalu. Tempa nie zwalania Almir, który tym razem komplet punktów zapewnił sobie w meczu z Casablanką.

Kwiaciarnia Casablanka vs Almir 5:9 (1:5)
Niespodzianki nie było, faworyt tego spotkania zgarnął kolejny komplet punktów.
Od początku meczu na boisku panowali zawodnicy Almiru, którzy za sprawą Bartosza Kozłowskiego szybko objęli prowadzenie w tym meczu. Po trzech minutach mieliśmy już 2:0, Casablanka za sprawą Michała Podgórnego zdobyła bramkę kontaktową w 6 minucie, ale jak się później okazało bramka niewiele wzniosła dla Casablanki w tym meczu. Cała pierwsza połowa to zdecydowana przewaga Almiru, a akcje zespołu były bardzo składne i skuteczne. Do przerwy Almir prowadził już 5:1.
Strzelanie w drugiej połowie rozpoczęło się bardzo szybko, bo już 22 minucie Pacholski podwyższył na 6:1. Kwiaciarnia zdobyła swoje kolejne dwie bramki w 25 i 26 minucie gry.
Przy stanie 6:3, kolejna bramkę dla Almiru zdobył Kozłowski, który potężnym uderzeniem pokonał bramkarza Casablanki, bramka pięknej urody. Zobaczyliśmy jeszcze cztery bramki, po dwie dla Almiru i Casablanki, ostatecznie zasłużenie Almir pokonuję Casablankę.
Kwiaciarnia w tym meczu aż trzykrotnie musiała radzić sobie w osłabieniu, grając o jednego zawodnika mniej, bowiem trzej zawodnicy zostali ukarani żółtymi kartkami.
Bramki: M.Podgórny ‘6, P.Gradus ’25, Ł.Konkol ’26,’40, Sz.Gołaszewski ’38 (Kwiaciarnia Casablanka) – B.Kozlowski ‘1,’31, P.Waleszczyk ‘3, M.Mytych ’15, G.Rzadkiewicz ’19, P.Gajek ’20, M.Pacholski ’22,’36, M.Lewandowski ’37 (Almir)
Kartki: P.Gradus, M.Konkol, M.Światek (Kwiaciarnia Casablanka) – po 2 minuty

Mundurowi Plus Dolcevita vs Agata Meble Słupsk 4:6 (2:2) HIT KOLEJKI
To był prawdziwy HIT kolejki. Kapitalne widowisko na wysokim piłkarskim poziomie zobaczyliśmy w meczy Agaty z Mundurowymi.
Spotkanie obydwa zespoły potraktowały poważnie, Agata niemalże w kompletnym składzie, Mundurowi tylko bez m.in. bez Borowińskiego i Miastkowskiego przystąpili do tego spotkania.
Bardzo dużo walki widzieliśmy już od początku meczu, choć bramki padły dosyć szybko. Trzecia minuta meczu Kopciński uderzył w długi róg bramkarza i Agata cieszyła się z prowadzenia. Cieszyła się jednak tylko dwie minuty, w szeregach Mundurowych wystąpił Fabian Słowiński, który już w 5 minucie gry wykorzystując dobre zagranie  kolegi z zespołu doprowadził do wyrównania. Po pierwszych bramkach widzieliśmy nieco więcej gry w środku boiska, drużyny próbowały atakować ale pewnie się broniły. Zmiana wyniku nastąpiła w minucie 14, akcja Indywidualna Słowińskiego i mamy 2:1, bramkarz Agaty bez szans. Agata przeprowadziła bardzo dobrą sytuacje bramkową pod koniec pierwszej odsłony meczu. Faul z wykluczeniem na dwie minuty dla Mundurowych, i rzut wolny dla Agaty w 19 minucie gry. Sprytnie Kopciński wykorzystał złe ustawienie muru i mieliśmy wyrównanie tuż przed przerwą.
Do 33 minuty gry nadal utrzymywał się remisowy wynik, chwilę później hattrick Kopcińskiego i Agata wychodzi na prowadzenie. To był bardzo dobry okres gry dla drużyny Marka Perkowskiego, która minutę później prowadziła już 4:2, Michalaka świetnie obsłużył Klawikowski. Kolejne minuty to bardzo szybkie tempo gry, wiele walki nie zabrakło wykluczeń po obydwu stronach. Agata za sprawą Wesołowskiego i Kopcińskiego prowadziła po 37 minutach meczu już 6:2, i wszystko na trzy minuty przed końcem było jasne, choć Mundurowi się nie poddawali. W 38 i 39 minucie spotkania drużyna Karola Kublika zdobyła bramki nr 3 i 4. Ostatnia minuta spotkania zapowiadała się niezwykle emocjonująco i taka też była. Ostatecznie 6:4 wygrywa Agata, która była w tym meczu po prostu lepsza.
Porażka Mundurowych może mieć bardzo duże znaczenie w klasyfikacji końcowej Kobylnica Futsal Extraliga.pl, ale nie zapominajmy, że Mundurowi już najcięższych rywali mają ze sobą. Bardzo dobra postawa Agaty i wygrana daje drużynie wysoką piątą pozycję. Zespół zapewne będzie walczył do końca o poprawienie pozycji.
Bramki: F.Słowiński ‘5,’14, Ł.Dawidowicz ’38, M.Kublik ’39 *Mundurowi Plus Dolcevita) – D.Kopciński ‘3,’19,’33, P.Michalak ’34, M.Wesołowski ’36, K.Klawikowski ’37 (Agata Meble Słupsk)
Kartki: F.Słowiński, M.Kublik (Mundurowi Plus Dolcevita) – 2 minuty, K.Gogolewski, R.Markuszewski (Agata Meble Słupsk) – 2 minuty