15 LUT 2016

Almir wygrywa bitwę z Hasanem!

W Hicie 8 kolejki górą Almir, który pokonał swojego odwiecznego rywala - Hasana Kebab Old Young, pewnie 7:3. Drugi swój mecz wygrał Auto Diesel, a na pozycję lidera awansowała drużyna z Pęplina, po wysokim zwycięstwie nad Barem.

Pęplino vs Bar Pod Dzikiem 12:3 (5:0)
Niespodzianki w tym meczu nie było, ale zwycięstwo drużyny z Pęplina może robić wrażenie.
Przed spotkaniem to drużyna występująca w klasie okręgowej była naturalnie faworytem tego meczu, ale tak wysokiego zwycięstwa chyba nikt tutaj się nie spodziewał.
Od początku meczu inicjatywa należała do Pęplinian, którzy bez większych problemów przedostawali się pod bramkę Baru. W słupkach świetnie spisywał się jednak Dariusz Czechowski (Bar Pod Dzikiem), który od początku meczu bronił bardzo efektywnie. Worek z bramkami otworzył się w 6 minucie meczu. Autorem bramki Adam Gołąb, który chwilę później ponownie pokonał golkipera Dzików. Po pierwszej połowie 5:0 dla Pęplina, wynik obrazował to co działo się w pierwszych 20 minutach na boisku.
Pęplino nie zamierzało zwalniać tempa, od razu po wznowieniu gry w drugiej części padłą bramka nr 6, tym razem autorem Paweł Gorzała. Bar Pod Dzikiem swoją pierwszą bramkę zdobył przy stanie 7:0 dla rywala w 30 minucie gry, skuteczny Piotr Szumski wykorzystał swoją okazję. Rywalowi oczywiście stracona bramka szyków nie popsuła bowiem w 33, 34 i 36 minucie meczu padły kolejne bramki dla faworyta tego meczu. Bar zdołał zdobyć jeszcze dwie bramki, podobnie Pęplino i bardzo wysokie zwycięstwo drużyny z Pęplina stało się faktem.
Najlepszym i najskuteczniejszym zawodnikiem w tym meczu był Adam Gołąb (Pęplino), który zdobył pięć bramek i zaliczył cztery asysty.
Pęplino dzięki zwycięstwu umacnia się w czołówce i zajmuje wysoką drugą pozycję, wyprzedzając o dwa punkty trzeci w tabeli Hasan Kebab Old Young, mając jeden mecz mniej.
Za dwa tygodnie bardzo ważne spotkanie Pęplinianie rozegrają w ramach 9 kolejki Futsal Kobylnica Extraliga.pl, rywalem będzie Almir.
Bramki: A.Gołąb ‘6,’7,’18,’33,’39, R.Mikłaszewicz ’12, J.Gruszowski ’19,’25, P.Gorzała ’21,’34,’36, M.Bewerstdorff ’38 (Pęplino) – P.Szumski ’30,’37, A.Kosieradzki ’38 (Bar Pod Dzikiem)
Kartki: Ż.K: K.Narożny (Bar Pod Dzikiem) – 2 minuty

Fortis Słupsk vs Auto Diesel Service Kobylnica Team 2:8 (1:4)
Drugie zwycięstwo drużyny z Kobylnicy stało się faktem.
Auto Diesel Service po zwycięstwie ze Spartą mierzył się w ósmej kolejce z Fortisem, z którym dotychczas sąsiadowali zawodnicy z Kobylnicy w ligowej tabeli.
Drużyna Auto Diesla już w piątej minucie meczu wyszła na prowadzenie za sprawą Chwała. W dwunastej było już 2:0 dla Auto Diesla. Fortis nawiązywał walkę z rywalem ale akcje nie przynosiły skutku. Pod koniec pierwszej części meczu zobaczyliśmy jeszcze trzy bramki, w 19 i 20 minucie dla Diesla strzelali Lubowiecki i Markowski, a pierwszą bramkę dla Fortisu zdobył Czajkowski. Do przerwy zasłużone prowadzenie drużyny z Kobylnicy.
Druga części gry była już dużo bardziej wyrównana, choć Fortis grał przecież bez zmian i do pewnego momentu groźniej atakował od swojego rywala. Akcje jednak nie kończyły się bramkami, albo niecelnie strzelali zawodnicy ze Słupska albo w bramce dobrze spisywał się Kędzior.  Kolejne bramki Auto Diesla strzelane w 32, 34 i 36 minucie meczu były potwierdzeniem, że komplet punktów powędruje do drużyny z Kobylnicy. Fortis, nie zdołał ustrzec się błędów, zabrakło także sił i zawodników na zmianę. W końcowe drugą bramkę dla Fortisu zdobył Tomasz Fabich, wynik meczu ustalił Marcin Dyl w 39 minucie.
Auto Diesel dzięki dwóm zwycięstwom awansował na ósmą pozycję w ligowej tabeli.  W kolejnym meczu drużyna z Kobylnicy może zdobyć kolejne punkty, bowiem rywal w postaci Baru Pod Dzikiem jest w ich zasięgu.
Bramki: Sz.Czajkowski ’19, T.Fabich ’37 (Fortis Słupsk) – S.Chwał ‘5,’24, A.Pieniak ’12, R.Lubowiecki ’18, A.Markowski ’20,’32, K.Dziewientkowski ’36, M.Dyl ’39 (Auto Diesel Service Kobylnica Team)

Hasan Kebab Old Young vs Almir 3:7 (1:1) HIT KOLEJKI
W hicie kolejki górą drużyna Almiru, która tym razem wypunktowała Hasana Kebab, pewnie wygrywając to spotkanie.
Nie sprawdziły się doniesienia Old Young, którzy mieli mieć dużo większe braki kadrowej w tym spotkaniu. Naturalnie zabrakło trzech bardzo ważnych zawodników Dominika Kaczmarka, Bartosza Kwinty oraz Adama Pietrasa, ale reszta zawodników zameldowała swoją obecność w tym meczu, Almir w swoim optymalnym składzie.
Od początku spotkania żadna z drużyn nie chciała się odkryć, czego efektem było bardzo dużo walki i gry bez większego ryzyka. Pierwsza bramka padła na sześć minut przed końcem pierwszej odsłony meczu, na 1:0 dla Almiru strzelił Paweł Waleszczyk. Niewiele czasu Almir cieszył się jednak  z prowadzenia, 18 minuta meczu bardzo składna akcja Old Young i Łukasz Więś doprowadza do remisu.
Wszystko rozstrzygnęło się w drugich dwudziestu minutach meczu. Po trzydziestu minutach gry nadal widniał remis, ale nie bramkowy, bowiem drugą bramkę dla Hasana w 25 minucie zdobył skuteczny Jarosław Luliński, a w 29 minucie akcje zespołu wykończył Pacholski (Almir). Bardzo ważne oraz istotne były kolejne minuty, które do ostatniej kropli tak naprawdę wycisnęli zawodnicy Lewandowskiego i Fursewicza. W 33 minucie spotkania Almir za sprawą Grzegrzółki i Rzadkiewicza prowadził już dwoma bramkami. To nie było koniec, kolejne trzy minuty były piorunujące, 35 minuta meczu tym razem Gajek, autorem bramki, minutę później strzela Bartek Kozłowski i praktycznie mamy po meczu. Nie minęła nawet minuta a Michał Mytych podwyższa na 7:2. Na trzy minuty przed końcem Almir prowadził już pięcioma bramkami, z takiego nokautu ciężko byłoby się podnieść jakiejkolwiek drużynie. Zwycięstwo Almiru stawało się faktem, minutę przed końcem sam kapitan zespołu Old Young A.Piekarek uderzając w długi róg bramki pokonał Małka tym samym ustalając wynik spotkania. Almir wygrywa tą bitwę i z 19 punktami przewodzi w ligowej tabeli. Nad Hasanem zespół Alrmiru ma trzy punkty przewagi oraz o mecz rozegrany mniej. Świetny mecz, na bardzo wysokim poziomie, brawa naturalnie dla obydwu zespołów.
Bramki: Ł.Więś ’18, J.Luliński ’25, A.Piekarek ’39 (Hasan Kebab Old Young) – P.Waleszczyk ’14, M.Pacholski ’29, G.Rzadkiewicz ’33, J.Rzegrzołka '33, P.Gajek ’35, B.Kozlowski ’36,M.Mytych’37 (Almir)