16 LUT 2016

Agata i Wrc gromią w swoich meczach!

Pewnie swoje spotkania wygrali faworyci: Agata Meble Słupsk oraz Wrc Tedex. Obydwie drużyny strzeliły swoim rywalom ponad dziesięć bramek.

KS Sparta Sycewice vs Agata Meble Słupsk 3:11 (1:5)
Drużyna z Sycewic nadal bez zwycięstwa w rozgrywkach futsalowych, kolejna wygrana dla Agaty.
W tym meczu faworytem była drużyna Agaty Meble, która potwierdziła swoją wyższość nad rywalem pewnie wygrywając z zespołem z klasy okręgowej.
Początek meczu był dosyć wyrównany, pierwsze dziesięć minut na remis. Agata objęła prowadzenie w 8 minucie gry za Krystiana Klawikowskiego, Sparta chwilę później wyrównała. Od tego momentu rządzili i dzielili zawodnicy Agaty Meble. W 13 minucie gry za sprawą Michalaka Agata wyszła na prowadzenie, którego już nie oddała do końca spotkania. kolejne bramki dla faworyta tego meczu padały w 14,16 i 17 minucie gry dzięki czemu, wysoko i pewnie drużyna Marka Perkowskiego wygrała pierwszą połowę spotkania (5:1).
W drugiej odsłonie pierwsi bramkę zdobyli zawodnicy z Sycewic, ale bramka nr 2 niewiele wniosła do tego meczu. Agata bez większych problemów przedostawała się pod pole karne rywala i zdobywała bramki. Defensywa Sparty w tym meczu popełniała karygodne błędy za które przyszło zapłacić aż jedenastoma bramkami.  Zespół Agaty strzelanie w drugiej połowie rozpoczął w 27 minucie gry bramką Goleniewskiego, kolejne były autorstwa: Michalaka, Klawikowskiego oraz Kopcińskiego. W drugiej odsłonie widzieliśmy także duży spokój oraz rozluźnienie wśród zawodników, czego efektem były nie wykorzystane sytuacje przede wszystkim po stronie Agaty. W bramce faworyta pewnie spisywał się Perkowski.
Agata wygrywa kolejny mecz i umacnia się na piątej pozycji w rozgrywkach, Sparta nadal okupuje ostatnią pozycję.
Bramki: D.Zagórowski ‘9,’40, K.Gemza ’23 (KS Sparta Sycewice) – K.Klawikowski ‘8, ’29,’30,’31, P.Michalak ’13,’28, D.Kopciński ’14,’16’39, A.Hubisz ’17 P.Goleniewski ’27 (Agata Meble Słupsk)

Kwiaciarnia Casablanka vs Wrc Tedex 3:19 (1:10)
Wynik mówi sam za siebie, Wrc zdeklasował swojego rywala w 8 kolejce, tym samym ustanawiając nowy rekord w rozmiarze wygranej nad rywalem w rozgrywkach futsalu.
Od pierwszego gwizdka na boisku rządzili zawodnicy z Objazdy. Światełko w tunelu Casablance świeciło tylko przez minutę, kiedy Budzyński zdobył bramkę kontaktową. Zespół Wrc chwilę później powrócił na swoje tory, zdobywając kolejne bramki.  Po dziesięciu minutach gry Tedex prowadził 6:1, co sygnalizowało, że w tym meczu możemy oglądać naprawdę wysokie zwycięstwo, tak też się stało. Już w pierwszej połowie Wrc zdobyło aż dziesięć bramek, z czego cztery były autorstwa Kamila Oleszczuka, który podobnie jak koledzy z drużyny bez większego problemu pokonywał bramkarza Kwiaciarni. Po pierwszych dwudziestu minutach, a właściwie po pierwszych dziesięciu kwestia wygranej w tym meczu została „załatwiona”.
W drugiej odsłonie bardzo podobny obraz gry, Wrc, które zjawiło się w licznej grupie na ten mecz grało bardzo dobrze i skutecznie, a zmiennicy wykonywali swoje zadanie. Casablanka, która ponownie musiała radzić sobie bez pierwszego bramkarza, niewiele miała do powiedzenia, bowiem zarówno w akcjach ofensywnych jak i destrukcji Wrc Tedex grało świetnie. Kolejne bramki jak można się domyśleć padała masowo, średnio co dwie minuty. Nie do zatrzymania był młody zawodnik drużyny Wrc Tedex – Przemysław Cyrankowski, który potrafił mijać trzech rywali na raz, wchodząc z piłka do pustej bramki. Kapitalnie dysponowany zawodnik drużyny z Objazdy wolał podawać kolegom niż sam strzelać, a statystyki w postaci 2 bramek i 5 asyst mówią za siebie. Casablanka dokonała w późniejszym okresie gry zmiany w bramce, Przemysława Halmana zmienił jeden z najlepszych zawodników  z pola drużyny Kwiaciarni Michał Podgórny, który skapitulował w tym meczu sześciokrotnie.
To był pokaz Wrc Tedexu w tym spotkaniu. Drużyna z Objazdy jest na szóstej pozycji w tabeli, ale jeśli utrzyma swoją wysoką formę, może jeszcze poprawić swoją pozycję w ligowej tabeli.
Bramki: M.Budzyński ‘5, W.Moćko ’31, Sz.Gołaszewski ’40 (Kwiaciarnia Casablanka) – K.Oleszczuk ‘2, ‘7,’16,’17, A.Skrzypkowski ‘4, Ł.Podlasiak ‘6, R.Cyrankowski ‘9,’19,’36, B.Wietrak ’10,’27,’40, W.Krajewski ’14, ’24, P.Cyrankowski ’25,’37, B.Paryś ’33, P.Tomiło ’34, M.Wargacki ’39 (Wrc Tedex)
Kartki: Ż.K: W.Moćko (Kwiaciarnia Casablanka) - 2 minuty