14 MAR 2016

Zwycięska Agata, Almir po raz pierwszy przegrywa w rozgrywkach!

Jak już wspominaliśmy w poprzednim artykule podium wywalczyła Agata Meble, która mimo najtrudniejszego rywala w jedenastej, ostatniej kolejce okazała się lepsza od mistrzów futsalu wygrywając 6:2. Swój mecz wygrała także drużyna Auto Diesla, która dzięki wygranej zakończyła rozgrywki na siódmej pozycji.

Almir vs Agata Meble Słupsk 2:6 (0:1) HIT KOLEJKI
Bardzo dobre widowisko zobaczyliśmy w hicie 11 kolejki, w którym mierzyły się silne zespoły Almiru i Agaty Meble. Przed tym spotkaniem Agata aby nie patrzeć się na innych musiała ten mecz wygrać, wtedy miała pewne podium. Tak też się stało.
Bardzo dobra, agresywna postawa zespołu Marka Perkowskiego od pierwszej minuty była widoczna na boisku. Almir, który miał już mistrzostwo w kieszeni był dużo bardziej rozluźniony, a akcje nie były już tak składne, jak w poprzednich meczach. Po za tym zdeterminowana Agata pod względem taktycznym wyglądała dobrze i nie pozwalała rywalowi na zbyt wiele. W 19 minucie meczu prowadzenie dla Agaty zdobył najskuteczniejszy w całych rozgrywkach Damian Kopciński, do przerwy 1:0 dla zespołu M.Perkowskiego.
Almir zdołał zremisować w 25 minucie gry za sprawą Michała Giersza, po składnie przeprowadzonej kontrze. Agata jednak nie była dłuższa i za chwilę ponownie cieszyła się z prowadzenia. Bardzo istotne były kolejne minuty meczu, od 27 do 30 zobaczyliśmy mocne ciosy ze strony Agaty w postaci czterech bramek, które tak naprawdę zaważyły o wyniku tego meczu. W 35 minucie szóstą bramkę dla Agaty zdobył Kopciński, który w sumie w tym meczu ustrzelił hattricka. Na parę sekund przed końcowym gwizdkiem arbitra wynik spotkania na 2:6 ustalił Bartek Kozłowski.
Dobre widowisko, Agata była w tym meczu lepsza, dzięki czemu zapewniła sobie podium rozgrywek.
Gratulacje dla obydwu drużyn za zajęcia miejsc w TOP 3 rozgrywek.
Bramki: M.Giersz ’25, B.Kozłowski ’40 (Almir) –D.Kopciński ’19,’27,’35, K.Klawikowski ’28, P.Goleniewski ’29, P.Gogolewski ’30 (Agata Meble Słupsk)
Kartki: Ż.K: M.Giersz (Almir) – 2 minuty kary

Auto Diesel Service Kobylnica Team vs Wrc Tedex 10:4 (3:1)
Drużyna Kamila Kędziora – Auto Diesel walczyła o siódmą pozycję w futsalowych rozgrywkach, faworyt tego meczu – Wrc Tedex miał matematyczne szanse na miejsce piąte w przypadku zwycięstwa w tym meczu. Sprawdził się jednak mniej spodziewany scenariusz, outsider tego meczu wygrał i zajął siódmą lokatę.
Nie mogło być w tym spotkaniu inaczej bowiem Wrc Tedex zjawił się zaledwie w czteroosobowym składzie w tym spotkaniu. Z ważniejszych zawodników na boisku widzieliśmy Kamila Oleszczuka i Przemysława Cyrankowskiego, Tedex bez golkipera, podobnie jak Diesel, w słupkach widzieliśmy zawodników z pola.
Przez pierwszą część meczu tak naprawdę nie widzieliśmy wielkiej różnicy w ilości zawodników na boisku bowiem Wrc Tedex mimo iż grało przez cały mecz o jednego zawodnika mniej, atakowało jak i broniło w miarę możliwości solidnie. Po trzynastu minutach meczu widzieliśmy bramkowy remis, wynik otworzył Markowski a do remisu doprowadził Cyrankowski, który z łatwością mijał rywali w indywidualnych akcjach. Do przerwy 3:1 prowadzili zawodnicy Diesla.
Druga część meczu była już przewagą zespołu z Kobylnicy, z każdą minutą spotkania Wrc Tedex traciło siły i fizycznie nie było w stanie równocześnie atakować jak i bronić. Cztery kolejne bramki dla Auto Diesla były już potwierdzeniem kto wygra to spotkanie. Wrc walczyło do końca meczu i zdołało zdobyć swoje kolejne trzy bramki. Sześć więcej zdobyli jednak zawodnicy Diesla, który dzięki wygranej i dwunastu punktów na koncie zajęli siódmą lokatę w rozgrywkach Kobylnica Futsal Extraliga.pl.
Bramki: A.Markowski ’10,’23,’32, S.Chwał ’14,’15,’27, M.Pachocha ’29,’34, W.Wójcik ’37, M.Dyl ’38 (Auto Diesel Service Kobylnica Team) – P.Cyrankowski ’13,’39, K.Oleszczuk ’34,’37 (Wrc Tedex)
Kartki: M.Dyl (Auto Diesel) – 2 minuty kary