15 MAR 2016

Mundurowi wicemistrzami!

Mimo iż z brakami w składzie, Mundurowi zdołali pokonać zespół Baru Pod Dzikiem i ostatecznie zajęli drugą pozycję w końcowej klasyfikacji. Swój mecz wygrał zespół z Pęplina dzięki czemu znalazł się tuż za podium. O dziesiątą lokatę walczyli zawodnicy Fortisu i Sparty, drużyna z klasy okręgowej okazała się lepsza pokonując różnicą dwóch bramek swojego rywala.

Bar Pod Dzikiem vs Mundurowi Plus Dolcevita 2:3 (1:2)
Drugie miejsce przed ostatnią kolejką zajmowała w tabeli drużyna Mundurowych, która aby zapewnić sobie drugą lokatę w końcowym rozrachunku musiała wygrać z Barem, wiedząc jakim wynikiem zakończyło się spotkanie Almiru z Agatą.
Mundurowi do meczu przystąpili ze sporymi brakami kadrowymi, na boisku w bramce widzieliśmy Daniela Łukaczyka, w polu Cieplińskiego, Dawidowskiego, Nowickiego i Miastkowskiego. Tuż przed końcem pierwszej części meczu dołączył Borowiński, a w drugiej połowie Łukasz Nejman, Bar w sześcioosobowym składzie.
Pierwsza część meczu zakończyła się prowadzeniem Mundurowych 2:1, po bramkach Cieplińskiego i Dawidowicza. Nieco więcej akcji podbramkowych mieli faworyci tego meczu, ale piłka mijała bramkę Czechowskiego.
W drugiej odsłonie meczu Mundurowi podwyższyli prowadzenie w 27 minucie gry, do pustej bramki piłkę skierował Borowiński. Bar po stracie trzeciej bramki coraz częściej zaczął atakować ale czas nie grał na ich korzyść. Piłka drogę do bramki znalazła w 36 minucie gry, swoją drugą bramkę w tym meczu dla Baru strzelił Tomasz Szerszenowicz. W ostatnich czterech minutach widzieliśmy sporo walki, Bar miał swoje sytuacje bramkowe ale nie zdołał wyrównać i ostatecznie to Mundurowi cieszyli się z trzech punktów.
Bramki: T.Szerszenowicz ’14,’36 (Bar Pod Dzikiem) – R.Ciepliński ‘8, Ł.Dawidowicz ’20, R.Borowiński ’27 (Mundurowi Plus Dolcevita)

Pęplino vs Kwiaciarnia Casablanka 7:3 (2:3)
Przez pierwszą część meczu dosyć nieoczekiwanie to Casablanka była zespołem dyktującym warunki. Od początku meczu Casablanka grała lepiej, a ich akcje były składniejsze. Po jedenastu minutach po bramkach Michała Podgórnego i Przemysława Gradusa drużyna Halmana prowadziła 2:0. Pęplino nie przypominało zespołu z poprzednich spotkań, zespół z klasy okręgowej grał pasywnie, na stojąco.
W pierwszej połowie zobaczyliśmy jeszcze dwie bramki, jedną po stronie Casablanki oraz jedną po stronie Pęplina. Do przerwy 3-1 dla outsidera tego meczu.
Druga połowa meczu to zupełnie inny obraz gry, lepsza postawa drużyny z Pęplina. Bramki, które dały zdecydowane zwycięstwo padły jednak pod koniec meczu, a przez dłuższy czas utrzymywał się wynik 3:2 dla Kwiaciarni. W 34 minucie meczu wyrównał Karol Petrus. Od tamtego momentu Pęplino poszło za ciosem i przez  kolejne pięć minut zdominowało rywala, aplikując kolejne bramki. Po trzydziestu ośmiu minutach meczu faworyt tego spotkania prowadził już 7:3, a do końca meczu nie zobaczyliśmy już żadnej bramki.
Dzięki tej wygranej Pęplino wyprzedziło w tabeli Hasana Kebab Old Young, a Casablanka straciła siódma lokatę na rzecz Auto Diesla i z dziewięcioma punktami zajęła ósmą pozycję w rozgrywkach.
Bramki: M.Kurowski ’19,’35, P.Gorzała ’21,’38, K.Petrus ’34, R.Mikłaszewicz ’36, A.Gołąb ’35 (Pęplino) – M.Podgórny ‘9, P.Gradus ’11,’18 (Kwiaciarnia Casablanka)

Fortis Słupsk vs KS Sparta Sycewice 5:7 (2:2)
To było spotkanie, które miało wyłonić drużynę, która zamknie rozgrywki futsalowe, i tak też się stało. Mimo iż obydwa zespoły okupywały ostatnie i przedostatnie miejsca w tabeli sam mecz był dobry i stał na dobrym poziomie.
W pierwszych minutach spotkania Fortis miał trzy dogodne sytuacje aby szybko objąć prowadzenie, ale piłka albo trafiała w słupek, albo w bramce na posterunku był Libigocki. Po dobrym przechwycie piłki Fortis wyszedł na prowadzenie w 11 minucie meczu. Niespełna minutę później Sparta wyrównała za sprawą Oskara Połecia. Dobrze rozegrany rzut rożny przez Fortis dał bramkę numer dwa, w szesnastej minucie meczu. Sparta podobnie jak przy stracie pierwszej bramki, momentalnie wyrównała stan meczu, minutę po stracie drugiej bramki. Do przerwy remis, 2:2.
Drugą połowę meczu lepiej rozpoczęła Sparta, która skontrowała rywala i za sprawą Jarosława Buraka prowadziła 3:2. Trzy minuty później było już 4:2, autorem bramki Mytych. Na kolejne trafienia czekaliśmy do trzydziestej drugiej minuty, w 33 i 34 Sparta zdobyła swoje kolejne bramki. Fortis się nie poddawał i za sprawą Fabicha minutę później zdobył trzecią bramkę. W kolejnych minutach spotkania zobaczyliśmy bramkę nr 4 dla Fortisu. Na dwie minuty prze końcem Sparta zdobyła siódmą bramkę, której autorem był Bartek Gesek. Fortis ponownie atakował, co opłaciło się bramka nr 5. Na kolejne zabrakło jednak czasu i po wyrównanym spotkaniu komplet punktów zdobyła Sparta.
Dzięki wygranej Sparta ostatecznie zajęła dziesiąta pozycję w rozgrywkach, Fortis  na miejscu jedenastym.
Bramki: B.Jarominiak ’11, R.Łuczak ’16, T.Fabich ’34, J.Szwiec ’37,’38 (Fortis Słupsk) – O.Połeć ’12, P.Milewicz ’17, J.Burak ’21,’33, M.Mytych ’24, B.Gesek ’33,’38 (KS Sparta Sycewice)