14 GRU 2016

Stal Jezierzyce sprawia niespodziankę!

Za nami druga kolejka rozgrywek Extraliga.pl w wersji futsalowej. W drugiej odsłonie zobaczyliśmy ciekawe mecze, nie obyło się tym razem bez niespodzianek. Największą jest z pewnością wygrana drużyny Stali Jezierzyce z zespołem Amper Słupsk.

Ostatnie minuty pechowe dla Mundurowych
W hicie kolejki drużyna Karola Kublika do 26 minuty prowadziła 2:1 ze Stalą, trzy minuty przed meczem sytuacja odwróciła się na korzyść rywala. Drużyna Amper niezwykła przegrywać mecze w ostatnich minutach, tym razem jednak było inaczej. Ku zdziwieniu większości obserwatorów Stal z Jezierzyc, która broniła się mądrze od początku meczu w 37 i 38 minucie meczu „załatwiła” sobie wygraną, po bardzo dobrze przeprowadzonych kontrach. Drużyna Dariusza Miecznikowskiego pokazała, że pierwsze zwycięstwo w stosunku 8:0 nie było przypadkiem, ten mecze był jednak zdecydowanie lepszy w wykonaniu drużyny z Jezierzyc.

Dzika moc
Zgodnie z planem po dwóch meczach drużyna Arkadiusza Kosieradzkiego Bar Pod Dzikiem ma na swoim koncie komplet punktów. Taki sam plan mieli jednak również zawodnicy drużyny Milarex, którzy nie zdołali powstrzymać rywala. Jaką moc zwłaszcza w ofensywie ma drużyna Baru widzieliśmy już w tym meczu. Obecność w składzie  Przemysława Cyrankowskiego czy Łukasza Podlasiaka była wyraźna od początku meczu. Obydwaj panowie strzelali i asystowali, w ofensywie bardzo dobrze i skutecznie ponownie zagrał Piotr Szumski, a bramki znów właściwie  bezbłędnie strzegł Dariusz Czechowski. Milarex od początku meczu przejął inicjatywę ale szybko stracone bramki odbiły się na drużynie z Pęplina, co w konsekwencji przyniosło porażkę.
Świetny mecz, Dziki zagrały na swoim poziomie i pokazały, ze będą się liczyć w stawce. Milarex zaliczył pierwszą przegraną ale należy spodziewać się walki o podium od tej drużyny do końca rozgrywek.

Mocni faworyci
Kolejne planowe zwycięstwo odnieśli zawodnicy drużyny Czarodzieje Północy Bruskowo Wielkie. Drużyna prowadzona przez Andrzeja Staszewskiego oraz Wojciecha Krasuckiego po dwóch meczach ma komplet punktów, dziewiętnaście strzelonych bramek i zaledwie dwie stracone. W meczu drugiej kolejki Czarodzieje wysoko pokonali drużynę Almir Baltic Team w stosunku 7:1. Ozdobą meczu byłą bramka Łukasza Stasiaka z 26 minuty gry, kiedy to snajper z Bruskowa lekkim podbiciem przelobował P.Zielińskiego.
Nie zawiodła również Sparta Sycewice. Drużyna wicelidera klasy okręgowej do 33 minuty meczu miała pewne problemy z rywalem. Później strzelali już praktycznie tylko zawodnicy w pomarańczowych koszulkach. Sparta zagrała drużynowo, i skutecznie. W końcowych minutach meczu dobiła rywala, aplikując od 36 do 39 minuty trzy bramki drużynie Akademii Dobrych Ocen. Za drużyną z Sycewic dwa ważne zwycięstwa, kolejny ważny mecz Sparta rozegra w trzeciej kolejce gdzie zmierzy się z zespołem Milarex z Pęplina.
Blisko rekordu. Tak można pisać o meczu Redaru ze Słonzi. Z całym szacunkiem dla zespołu FC to była deklasacja i prawdziwy pokaz siły Redaru. Zespół Słonzi przystąpił do spotkania z brakiem swoich dwóch czołowych zawodników. Po pierwszym całkiem solidnym meczu z Amper Słupsk, chyba nic nie zapowiadało blamażu drużyny Słonzi. Redar od pierwszej minuty przejął inicjatywę a po dziewięciu minutach uwaga prowadził 9:0! W rolach głównych występowali Marcel Staniszewski oraz Fabian Słowiński, którzy bawili się piłka i rozbijali rywala, w sumie ten duet miał udział przy 70% bramkach swojej drużyny. Po dwóch meczach Redar ma strzelonych dwadzieścia sześć bramek co daje średnio 13 na mecz.

Diesel wykorzystuje szansę
Drużyna Auto Diesel z Kobylnicy mierzyła się z Castoramą. Obydwie drużyny w swoich pierwszych meczach wysoko przegrały, druga kolejka była zatem świetna okazją aby zdobyć komplet punktów. Szanse wykorzystała drużyna Auto Diesla, która wygrała ten mecz 3:1, choć spotkanie było wyrównane od początku do końca to jednak drużyna z Kobylnicy była skuteczniejsza i częściej zagrażała bramce rywala. Castorama w kolejnym meczu będzie walczyła z Almir Baltic Team, Diesel będzie outsiderem w meczu z Amper Słupsk.