20 GRU 2015

I kolejka pełna bramek!

Pierwsza kolejka Kobylnica Futsal Extraliga.pl za nami. W pierwszych meczach widzieliśmy grad bramek, nie zabrakło oczywiście emocji. Najlepsze widowisko oglądaliśmy w meczu Sparty z Barem Pod Dzikiem, prawdziwej piłkarskiej wojny nie zabrakło w meczu Almir – Mundurowi.

Agata Meble Słupsk vs Wrc Tedex 8:5 (1:3)
Swój pierwszy mecz wygrała Agata Meble, która musiała od początku spotkania gonić wynik.
Mecz rozpoczął się dosyć niespodziewanie, już po dziesięciu minutach gry drużyna Wrc prowadziła 3:0. Agata zdobyła bramkę na 1:3 jeszcze w pierwszej połowie.
Druga połowa meczu byłą popisem zespołu Marka Perkowskiego. Agata tuż po wznowieniu gry zaczęła masowo zdobywać bramki. Skuteczni byli napastnicy, którzy po składnych akcjach wykańczali je bramkami. Drużyna Agaty w 12 minut zdobyła aż siedem bramek z rzędu i zmierzała po trzy punkty. Ciężko drużynie Kamila Oleszczuka było podnieść się po takim ciosie, rzadko komu udało by się odrobić takie straty.
Bramki: D.Kopciński '15,'29, A.Hubicz '22,'34, J.Adamski '24,'27, K.Klawikowski '31, P.Goleniewski '32 (Agata Meble Słupsk) – M.Słumiński '2,'9,'35, K.Oleszczuk '5, Ł.Podlasiak '40 (Wrc Tedex)

Almir vs Mundurowi Plus Dolcevita 2:2 (2:0)
W meczu na szczycie remis. Almir po zaciętym spotkaniu zdobywa jeden punkt w meczu z Mundurowymi.
Tak jak można było się spodziewać drużyna M.Lewandowskiego i B.Fursewicza postawiła bardzo trudne warunki Mundurowym. Pierwsza połowa należała do zespołu Almiru, który po bramkach Mytycha i Grzegrzółki prowadził 2:0.
W drugiej odsłonie charakter pokazała drużyna mundurowych, która do końca wierzyła i walczyła o punkty z dobrze dysponowanym Almirem. Punkty zdobyć się udało, Mundurowi na dwie minuty przed końcem meczu wyrównali. Spotkanie na wysokim poziomie, zobaczyliśmy sporo groźnych sytuacji z obydwu stron.
Bramki: M.Mytych '14, J.Grzegrzółka '18 (Almir) – K.Miastkowski '26, R.Borowiński '38 (Mundurowi Plus Dolcevita)

Auto Diesel Service Kobylnica vs Kwiaciarnia Casablanka 4:8 (2:4)
Drużyna Auto Diesel debiutowała w rozgrywkach Extraliga.pl w meczu z Casablanką.
Mimo nie najgorszej gry ze strony Auto Dieslu, nie udało się zdobyć punktów, z mocniejszą Casablanką.
Zespół Kwiaciarni w bardzo licznym składzie przystąpił do tego spotkania, wzmocniony zawodnikami z zewnątrz. Dużo większe ogranie drużyny Casablanki zaowocowało kompletem punktów. Auto Diesel do momentu 3:4 walczył jak równy z równym. Kolejne bramki zespołu Kwiaciarni wybiły z rytmu drużynę z Kobylnicy, straty były nie do odrobienia.
Ważne trzy punkty dla Casablanki, pierwsze doświadczenia dla Auto Diesla.
Bramki: M.Pachocha '8, K.Dziewientkowski '12, S.Chwał '26, M.Dyl '36 (Auto Diesel Service Kobylnica) – M.Budzyński '4, Ł.Konkol '5, Sz.Gołaszewski '15, Sz.Schulz '28, M.Sominka '29, M.Podgórny '38,'39 (Kwiaciarnia Casablanka)

Bar Pod Dzikiem vs KS Sparta Sycewice 5:5 (1:1)
Mecz Sparty z Barem Pod Dzikiem był najlepszym widowiskiem pierwszej kolejki Futsalu. Obydwie drużyny grały na równym poziomie, obydwie także konstruowały wiele sytuacji podbramkowych. Strzelanie rozpoczął Bar już w czwartej minucie gry, tuż przed końcem pierwszej połowy zespół z Sycewic wyrównał.
Druga odsłona meczu to dosłowna wymiana ciosów, najpierw strzelał Bar, Sparta goniła, później sytuacja się nieco odwróciła, ale w końcowym rozrachunku to zespół z Sycewic musiał walczyć o bramkę na wagę remisu. W ostatnich czterech minutach meczu zobaczyliśmy aż cztery bramki, końcówka spotkania jak i cały mecz trzymały w napięciu do końca. Ostatecznie remisem kończy się mecz Baru Pod Dzikiem ze Spartą, remis wydaje się być tutaj najbardziej sprawiedliwym rezultatem.
Bramki: P.Szumski '4, G.Wróbel '21, A.Kosieradzki '32,'38, W.Bernatek '39 (Bar Pod Dzikiem) – K.Gemza '20, M.Ogórek '22, P.Milewicz '23, J.Burak '37,'40 (KS Sparta Sycewice)

Pęplino vs Hasan Kebab Old Young 11:8 (3:2)
W meczu Pęplina z Hasanem zobaczyliśmy aż dziewiętnaście bramek, najwięcej w pierwszej kolejce Futsal Extraliga.pl. Sam wynik może być jednak zaskoczeniem, Hasan zaliczył mały falstart w pierwszej kolejce zmagań.
Od początku meczu było widać, że zespół Hasana nie przełożył swojej gry ze sztucznej nawierzchni na halę. Old Young byli w cieniu, zespół z Pęplina bezlitośnie to wykorzystał, choć po pierwszej połowie było 3:2 i wszystko było możliwe.
Kluczowe były ostatnie minuty spotkania, Hasan prawie dogonił rywala, ale ofensywne ustawienie wraz z bramkarzem w polu zemściło się na Old Young. Pęplinianie grali składnie, przede wszystkim skutecznie, walczyli o każdą piłkę.
Z pewnością zwycięstwo Pęplina z Hasanem to największa niespodzianka pierwszej kolejki Kobylnica Futsal Extraliga.pl.
Bramki: A.Gołąb '2,'10,'39, M.Bewerstdorf '18,'31, R.Mikłaszewicz '22,'40, J.Gruszowski '25, P.Gorzała '27, D.Gruszka '29, K,.Petrus '39 (Pęplino) – B.Kwinta '5,'26, D.Kaczmarek '12,'27,'40, Ł.Więś '33, Br. Samobójcza '34, J.Luliński '36 (Hasan Kebab Old Young)

W 1 kolejce pauzował zespół Fortisu, następna kolejka odbędzie się 3 stycznia (niedziela), zawodnicy rozpoczną zmagania od godziny 10:00, zapraszamy wszystkich zainteresowanych.