23 STY 2017

Amper nie powstrzymał Redaru!

Za nami piąta kolejka rozgrywek Kobylnica Futsal Extraliga.pl. Sobotnie zmagania wzbudziły bardzo dużo emocji, bowiem zobaczyliśmy pierwszą stratę punktów przez lidera rozgrywek zespół Sparty Sycewice, tym samym zobaczyliśmy także pierwszy remis w tegorocznej edycji rozgrywek. Z roli faworyta w piątej kolejce nie wywiązała się właściwe tylko drużyna z Sycewic, bowiem pozostałe zespoły wykonały swój plan, w konfrontacji drużyn z ligi okręgowej górą drużyna z Pęplina – Milarex. Podczas zmagań 5 kolejki obecne były także media, Telewizje oraz portale. Materiały mediów udostępnimy po ich publikacji.

Przesądziła druga połowa
W hicie 5 kolejki do przerwy Amper Słupsk remisował z Redarem 2:2. Pierwsza odsłona hitowego spotkania była bardzo emocjonującą a remis był najbardziej sprawiedliwym wynikiem w pierwszych dwudziestu minutach. O wygranej Redaru zadecydowała druga odsłona meczu w której pomarańczowi nie dali pograć rywalowi i w przeciągu dziesięciu minut drugiej odsłony wyraźnie prowadzili. Cały zespół Dariusza Diakowskiego zagrał bardzo dobre spotkanie, nie zawiedli także najbardziej kluczowi gracze zespołu. Zespół Karola Kublika przegrał w tym sezonie już po raz drugi, i na chwilę obecną musi się zadowolić piątą lokatą w tabeli. Kolejne mecze dla zespołu wicemistrzów futsalu będą chwilą prawdy. Drużyna Dariusza Diakowskiego (Redar) gra bardzo dobrze,  skutecznie, wygrywa ważne mecze. Pomarańczowych należy zaliczać do jednego z głównych kandydatów do wygranej w rozgrywkach futsalowych po pięciu grach. Redar jest w stanie wygrać z każdym, co po raz kolejny potwierdził.

Słonzi równorzędnym rywalem
Bardzo dobre widowisko do samego końca sprezentowały nam zespoły Czarodziei Północy oraz dużo niżej sklasyfikowanego Słonzi. Przed meczem niewielkie szanse dawano outsiderowi spotkania – drużynie Słonzi. Po pierwszych minutach widać było, że ten mecz będzie miał swoją dramaturgię. Tak też się stało Czarodzieje strzelali pierwsi, a Słonzi doprowadzało do wyrównania. Ostatecznie dzięki skuteczności Henryka Patyka faworyci wygrali swoje spotkanie, ale Słonzi pokazało się z bardzo dobrej strony, należy spodziewać się w kolejnych meczach pierwszych punktów FC.
W pojedynku drużyn z klasy okręgowej górą zespół Milarex z Pęplina. Drużyna Stali była równorzędnym rywalem a do 22 minuty remisowała 3:3. Kolejne minuty należały jednak do drużyny Milarex, a konkretnie do skutecznego snajpera zespołu Szymona Gołaszewskiego. Napastnik Milarexu w dalszej części meczu zdobył aż cztery bramki dzięki czemu zespół z Pęplina mógł liczyć tutaj komplet punktów. Szymon jest liderem w klasyfikacji strzelców, mając na swoim koncie piętnaście bramek.

Wyniki 5 kolejki: TUTAJ

Tabela ligowa: TUTAJ

Klasyfikacja strzelców i asystentów: TUTAJ