29 STY 2017

Niespodziewana końcówka meczu Sparta v Bar!

Liderem po 6 kolejkach rozgrywek Kobylnica Futsal Extraliga.pl pozostaje KS Sparta Sycewice. Zespół z klasy okręgowej wczoraj pokonał silny Bar Pod Dzikiem 5:4. Bez punktów nadal pozostaje młoda drużyna FC Słonzi, która uległa tym razem coraz lepiej grającej drużynie Almir Baltic Team.

Nieoczekiwana końcówka
Przez 75% czasu gry nic nie wskazywało na dramaturgię w hicie 6 kolejki. Sparta wysoko prowadziła (3:0) nad rywalem i wydawało się, że w pełni kontroluje grę. Ostatnie kilka minut były bardzo emocjonujące, oglądnęliśmy prawdziwy dreszczowiec. Zespoły zjawiły się w silnych składach i poważnie potraktowały to spotkanie, inaczej być nie mogło. Zarówno Sparta jak i Bar Pod Dzikiem to czołówka obecnego sezonu rozgrywek Futsalu. Po bramkach Milczarka i Cyrankowskiego Bar rozpoczął prawdziwą pogoń o punkty w tym meczu. Czasu jednak zabrakło a Sparta mimo iż pod dużą presją zdołała wygrać to spotkanie. Zespół A.Kosieradzkiego zbyt późno zaczął zagrażać bramce rywala, co skutkowało porażką. Sparta wygrała to spotkanie dzięki bardzo dobrej grze przez ¾ czasu. Zespół z Sycewic pokazał dobrą piłkę, i wyciągnął wnioski z ostatniej „wpadki”.

Faworyci pogromili outsiderów
Bez niespodzianek obyło się w meczach Milarex vs Auto Diesel oraz Castorama vs Redar. Faworyci pewnie pokonali swoich rywali, aplikując im dwucyfrowe liczby bramek. Milarex oraz Redar w tym sezonie futsalowym łączy bezpośrednia walka snajperów o tytuł króla strzelców. Mowa o Szymonie Gołaszewskim (Milarex) oraz Fabianie Słowińskim (Redar). Po tej kolejce to grający w barwach pomarańczowych (Słowiński) jest liderem z 23 bramkami, Gołaszewski ma o trzy trafienia mniej.
Wracając do samych spotkań, naturalnie można tylko potwierdzić, że faworyci wykonali swój plan w 100%. Mimo iż Diesel z Kobylnicy dzielnie trzymał się do 11 minuty, miał także swoje sytuacje nie zdołał w dalszych fragmentach powstrzymać rywala. W drugim meczu absolutną kontrolę od pierwszych minut miał naturalnie Redar, który praktycznie po pierwszych dziesięciu minutach mógł dopisywać sobie komplet punktów.  Zespół z Pęplina znajduje się w coraz lepszej formie co zaowocowało wysoko czwartą pozycją po weekendowej kolejce. Redar na swoim poziomie, najsilniejsza ofensywa, i obecna pozycja wicelidera rozgrywek.

Wyniki 6 kolejki: TUTAJ