08 LUT 2017

Mytych Show, przebudzenie Stali!

Bez większych problemów swój szósty mecz w obecnym sezonie rozgrywek Kobylnica Futsal Extraliga.pl wygrała drużyna lidera – KS Sparta Sycewice. Podopieczni Piotra Klawikowskiego zdeklasowali ostatni zespół rozgrywek – drużynę Castoramy. Zespół Dariusza Pietrzyckiego mimo wszelkich starań nie miał kompletnie żadnych szans w starciu z faworytem meczu. Sparta od początku meczu panowała na boisku i po pierwszej połowie prowadziła 6:0. Druga odsłona spotkania była jeszcze bardziej skuteczna w wykonaniu zawodników z klasy okręgowej, którzy ostatecznie mecz zakończyli zwycięstwem w stosunku 15:0. Prawdziwy popis strzelecki a jeszcze bardziej efektowny pokazał Michał Mytych, który popisał się wielkimi umiejętnościami technicznymi przy  co najmniej trzech bramkach godnych podziwu, które będzie można obejrzeć w skrócie wideo spotkania.  Michał został również MVP meczu, strzelił 7 bramek, do tego asystował przy 3 bramkach kolegów.

Przełamanie złej passy
Drużyna z Jezierzyc – Stal, w ostatnim czasie miała kiepski okres, i bilans czterech porażek z rzędu. W meczu z zespołem Almir Baltic Team zapowiadało się na piąta porażkę, bowiem po 8 minutach gry Stal przegrywała już 0:3! Kolejne fragmenty meczu pokazały jednak, że Stal będzie walczyła o punkty w tym meczu do końca, w przeciągu siedmiu minut zespół z Jezierzyc doprowadził do remisu, choć dał sobie wbić bramkę nr 4 i po pierwszej połowie przegrywał 3:4. Druga odsłona należała jednak do podopiecznych Dariusza Miecznikowskiego, którzy zdołali wyjść na prowadzenie, a w końcówce meczu podwyższyć prowadzenie wygrywając ostatecznie różnicą trzech bramek. To ważne zwycięstwo dla zespołu z Jezierzyc, który mierzyć się będzie w 8 kolejce z czołową drużyna – Bar Pod Dzikiem.  Almir Baltic mimo dobrej formy w ostatnim czasie, tym razem bez punktów, które mogą jednak przyjść już w najbliższy weekend.

Milarex sygnalizuje walkę o Top 3!
Zespół z Pęplina – Milarex jest jednym z czterech, które w ligowej tabeli zgromadziły po siedmiu meczach piętnaście oczek. Zespół z klasy okręgowej potwierdził swoją dobrą formę wygrywając swój czwarty mecz z rzędu. Co więcej Milarex w ostatnich czterech meczach wygrywał ze swoimi rywalami co najmniej różnicą trzech bramek. W meczu 7  kolejki z Amperem padł wynik 8:5 na korzyść Pęplinian! Mimo rywala w postaci wicemistrzów, Milarex grał bardzo dobrze i widowiskowo, a akcje napędzane przed trio Solczak-K.Petrus-Gorzała przynosiły zamierzony skutek. Po raz kolejny najskuteczniejszy w szeregach Milarexu był Szymom Gołaszewski, który zrównał się pod względem zdobytych bramek z Fabianem Słowińskim (Redar). Obaj snajperzy maja na swoim koncie po 23 strzelone bramki i przewodzą w tej klasyfikacji. W 8 kolejce Milarex będzie miał ciężkie zadanie bowiem zmierzy się z Redarem, ten mecz będzie HITem nadchodzącej kolejki zmagań Futsalu w Kobylnicy.

Wyniki 7 kolejki: TUTAJ