14 LUT 2017

Milarex potwierdza dobrą formę!

Najskuteczniejsza obecnie drużyna w rozgrywkach Kobylnica Futsal Extraliga.pl nie zdołała wygrać po raz drugi z rzędu, co więcej Redar nie zdobył w dwóch ostatnich meczach nawet punktu. Po porażce z Akademią Dobrych Ocen, w 8 kolejce zespół Dariusza Diakowskiego przegrał z silnym zespołem Milarex z Pęplina. Pomarańczowi w tym meczu zmagali się bez pierwszego bramkarza – Kamila Petrykowskiego oraz przede wszystkim bez Marcela Staniszewskiego, który pauzował za kartki. Braku Marcela ukryć się nie dało, wykorzystał to zespół z Pęplina, który od początku meczu prowadził grę i był po prostu lepszy od swojego rywala. W spotkaniu zobaczyliśmy 15 bramek, dziewięć strzelili zawodnicy z Pęplina, sześć odrobił Redar. Kwesta wygranej została przesądzona właściwie na 7 minut przed końcem meczu, w którym zespół Milarex prowadził różnicą pięciu bramek. Swoje kolejne trafienia dołożyli najskuteczniejsi zawodnicy rozgrywek: Szymon Gołaszewski (Milarex) i Fabian Słowiński (Redar). Milarex dzięki wygranej awansował na trzecią lokatę w ligowej tabeli, Redar na chwilę obecną musi się zadowolić piątą pozycją, choć obydwie drużyny są w grze o Top 3. W kolejnych meczach Zarówno Milarex jak i Redar czekają ciężkie mecze, zawodnicy z Pęplina zmierzą się z czwartą w tabeli Akademią – ten mecz będzie HITem 9 kolejki, Pomarańczowi zagrają z wiceliderem rozgrywek drużyną Czarodziei z Bruskowa.

Teoretycznie łatwe mecze!
Największą sensacją 8 kolejki zmagań mogła być wpadka rewelacyjnie ostatnio grającej drużyny Akademii Dobrych Ocen. Na dziesięć minut przed końcem ADO przegrywało z ostatnią w tabeli drużyną Castoramy 2:4!. Pachniało sensacją, ale ostatecznie jej nie zobaczyliśmy, bowiem faworyt meczu zdołał strzelić kolejne bramki, które dały zwycięstwo. Nie mniej jednak to zimy prysznic dla zespołu Akademii, który przez 75% czasu meczu grał na „stojąco” co skutkowało dużymi problemami ze strzelaniem bramek drużynie rywala. Castorama na pewno zasługuje na pochwałę, mimo porażki outsider pokazał, że nie można ich lekceważyć. Być może drużyna Dariusza Pietrzyckiego powalczy o punkty już w najbliższej kolejce, bowiem zagra z przed ostatnim w tabeli FC Słonzi.
Trzecia wygrana drużyny Almir Baltic Team stałą się faktem. W 8 kolejce zespół A.Ryjewskiego i B.Fursewicza pokonał drużynę Auto Diesel 7:4. Faworyt mógł być zadowolony z przebiegu spotkania, bowiem po pierwszej połowie prowadził 5:2 i jak pokazywały kolejne fragmenty meczu, nic nie mogło wyrwać wygranej drużynie Almir Baltic. Wysoką formą imponuje w ostatnim czasie w szeregach Balticu - Gabriel Słodziński, który w tym meczu ustrzelił hattricka i jest najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu z 8 bramkami na koncie. Dzięki zwycięstwu Almir Baltic awansował na ósmą pozycje w ligowej tabeli.

Fotogaleria zdjec 8 kolejki: TUTAJ
Tabela: TUTAJ
Wyniki 8 kolejki: TUTAJ
Klasyfikacje indywidualne: TUTAJ